понеділок, 7 квітня 2025 р.

 

Міжнародні  заняття доброти.

У непрості часи, коли наша країна бореться за свою свободу та незалежність, і українці стикаються зі стресом, втратами та невизначеністю, ми переконані, що доброта та єдність мають величезну рушійну силу. Саме тому  команда  БК «Щаслива лапа»  вже вчетверте організувала проведення Міжнародного заняття доброти, присвяченого відповідальному ставленню до тварин в закладах дошкільної освіти.

З 26 лютого по 5 березня 2152 навчальні заклади з усієї України та з-за кордону стали частиною цього важливого заходу. До заходу традиційно приєдналися садочки з Болгарії, Греції, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, Румунії та Словенії, а також освітяни з 977 населених пунктів України (228 міст, 174 селищ, 587 сіл), зокрема прифронтових і тимчасово окупованих територій (Бахмута, Бердянська, Дніпрорудного, Енергодару, Курахового, Мелітополя, Селидового тощо).

Разом  нам вдалось провести 7 903 заняття доброти, де діти дізналися, як правильно доглядати за тваринами, що означає їхня поведінка, чому важливо допомагати безпритульним хвостикам і що кожен може зробити для їхнього захисту. 

Учасниками четвертого Міжнародного заняття доброти стали і п’ять вікових груп закладу дошкільної освіти №4 «Марите».

Щоб навчання було цікавим та незабутнім, вихователі часто використовували методичні матеріали, розроблені  Фондом «Щаслива лапа», а також організовували різні формати: театральні постановки, сюжетно-рольові ігри, фотовиставки, виготовлення тематичних плакатів, квести, спортивні розваги, відвідування зоомагазинів, ветклінік та притулків для тварин. Діти перевтілювалися у чотирилапих, вчилися розуміти їхню «мову» та навіть зустрічалися з кінологами та волонтерами. Проводилась і просвітницька робота з батьками вихованців.









 



Відеофлешмоб «Воїни світла, Воїни добра»

    Вихованці закладу дошкільної освіти отримали подяки за участь в обласному відеофлешмобі «Воїни світла, Воїни добра» до Дня українського добровольця.










пʼятниця, 21 березня 2025 р.

 

День різнокольорових шкарпеток в Марите.

21 березня весь світ відзначає День людей з синдромом Дауна.

Англійський лікар Джон Ленгдон Даун у 1862 році першим описав та схарактеризував синдром, який згодом був названий його ім’ям.

За статистикою ВООЗ, у світі з синдромом Дауна народжується кожне сімсоте немовля (140 дітей на 100 тис. новонароджених).  Народження дитини з таким синдромом не залежить ні від способу життя батьків, ні від їхнього статусу, ні від стану здоров’я, ні від наявності шкідливих звичок, національності, чи віросповідання. 

Через доброзичливість і відкритість дітей з синдромом Дауна називають «сонячними».

Синдром Дауна  не є хворобою, це – генетична аномалія, яку спричинює присутність додаткової хромосоми у 21 парі. Людям з цим синдромом притаманна характерна зовнішність, підвищена можливість появи певного спектра захворювань, повільніший розумовий розвиток на фоні інших дітей та гіршу соціальну адаптацію. Такі люди — візуали, 80 відсотків інформації сприймають очима.

Але діти з синдромом Дауна проходять ті ж етапи розвитку, що й звичайні діти,

А батьки можуть дуже сильно вплинути на розвиток такої дитини. Завдячуючи заняттям, інтелектуальне та фізичне відставання можна звести до мінімуму.

Яскраві або різні шкарпетки у цей день – символ підтримки людей із синдромом Дауна та їх унікальності.

            З повагою до  людей з синдромом Дауна, вихованці  і дорослі Марите  сьогоднішній день проводять у  різнокольорових шкарпетках.










 

четвер, 20 березня 2025 р.

 

19 березня 2025 року заклад дошкільної освіти №4 «Марите»  відвідала делегація у складі представників Посольства Латвійської Республіки в Україні та благодійної латвійської  організації «Entepreneurs for Peace» («Підприємці за мир»).  Гості  привезли гуманітарну допомогу для покращення матеріально-технічної бази закладу, ознайомились з  історією міста та закладу а також оглянули найпростіше укриття закладу.

Колектив закладу дошкільної освіти №4 «Марите» висловлює щиру вдячність за всебічну  та багаторічну підтримку.











середа, 19 березня 2025 р.



Презентація педагогічного кейса

 18 березня  педагогічний колектив закладу дошкільної освіти заслухав творчі звіти педагогів  які підлягають атестації у 2025 році.

Олена Мороз, Алла Костюк та Людмила Конєва презентували результати та досягнення своєї професійної діяльності у міжатестаційний період у формі  педагогічних кейсів.  

Педагогічний працівник, який атестується, може подати до атестаційної комісії документи, що, на його думку, свідчать про педагогічну майстерність та/або професійні досягнення. Тож напередодні атестаційного періоду педагоги зазвичай підбивають підсумки своєї діяльності, щоб представити їх атестаційній комісії. В Марите  як форму такого узагальнення  обирають педагогічні кейси, хоча в переліку документів до атестації його немає.

Традиційно кейс педагога розглядають як папку із систематизованими матеріалами й додатками, які свідчать про досягнення у професійній діяльності. Передусім педагогічний кейс — це форма презентації власного досвіду, що дає змогу наочно продемонструвати професійний шлях і досягнення. Крім того, кейс є засобом професійної рефлексії педагога. Адже, щоб його підготувати, педагог має проаналізувати, узагальнити і систематизувати результати своєї роботи, об’єктивно оцінити свої можливості та спланувати дії з підвищення фахової майстерності.

Педагогічна філософія кейсу передбачає інтеграцію кількісної та якісної оцінок, зміну акцентів на досягнення, успіх, самооцінку. Кожний педагог має право обрати варіант, як оформити кейс. Це може бути папка-накопичувач, у яку вони вкладуть усі необхідні матеріали. Наприклад, у неї можна вкласти публікації в професійних джерелах, розробки дидактичних матеріалів, сертифікати про підвищення кваліфікації тощо.

Окрім того педагоги  готують електронну презентацію за допомогою PowerPoint чи іншого ресурсу. У презентації вони демонструють власні  розробки дидактичних посібників, і фрагменти роботи з дітьми та батьками, а також відображають важливі складники власного професійного зростання.











 



середа, 5 березня 2025 р.

 


Заняття  доброти

Дитинство — це час, коли закладаються найважливіші цінності, які супроводжуватимуть людину все життя. Саме в дошкільному віці формується співчуття, доброта та відповідальність за тих, хто поруч, хто залежить від нашої турботи. Марите знову долучається до ІV Міжнародного заняття доброти, щоб  вчити дітей важливому: тварини — це не іграшки, а живі істоти, які відчувають біль, радість і любов. Кожен маленький крок у цьому напрямку — це великий крок до більш гуманного та доброго світу, це зміни моральних компасів в свідомості молодого покоління нашої країни, а також зміни життів сотень та тисяч у притулках тварин. Лише у разом  ми можемо виростити покоління, для якого піклування стане нормою, а доброта — головною мовою серця. 🐾

У період з 26.02. по 05.03 2025 у закладі заняття пройшли у групах раннього, середнього та старшого дошкільного вік.

Традиційно проведення Заняття доброти проходило за підтримки Міністерство освіти і науки України.






вівторок, 28 січня 2025 р.

 

«Спортивні ігри та вправи - ефективний засіб фізичного виховання дошкільників»

 

28 01. 2025 педагоги закладу дошкільної освіти №4 «Марите» брали участь у семінарі-практикумі «Спортивні ігри та вправи - ефективний засіб фізичного виховання дошкільників». Підготували і провели його члени творчої групи «Фізична культура у ЗДО» Масан С., Мороз О., Василець Л., Костюк А., Клименко В. та Бутенко Ю.

Під час семінару – практикуму педагоги мали змогу поглибити і закріпити знання про сучасні вимоги до організації і проведення  спортивних вправ та ігор з елементами спорту, поуправлятись у вмінні добирати форми фізкультурно-оздоровчої роботи у закладі дошкільної освіти та пригадати техніку безпеки під час ігор.