Консультації

 

    Напевно, найскладніше у вихованні дітей — це змусити їх щось робити. Особливо, якщо їм це не дуже цікаво. Наприклад, вчити англійську.
    Для багатьох діточок це просто мука, адже їх виривають зі звичного для них середовища проживання — з гри, де їм весело та комфортно.
    Пропонуємо кілька порад для батьків, як підтримати малюка на його шляху до знань.
1.  Зробіть вивчення англійської грою, яку можна розпочати будь-де чи будь-коли. Прочитайте віршик англійською перед обідом, заспівайте пісеньку під час прогулянки парком. Намагайтеся використовувати відомі іноземні слова аби залучити дитину в процес комунікації
2.  Нехай частина тих фільмів чи мультфільмів, які ви дивитесь з дитиною, будуть англомовними. Достатньо подивитися кілька простіших моментів англійською, тоді – українською. Так малюк навчиться сприймати мову на слух та зіставляти сказане візуальному супроводу.
3. Пам’ятайте, що дитина повинна бачити та відчувати вашу підтримку. Вчіться разом із нею, проявляєте зацікавлення до того, що вона вже вивчила і які методики навчання їй подобаються, хваліть та заохочуйте маля. Це також допоможе збудувати чудові стосунки між батьками та дитиною.
4. Не критикуйте! Якщо дитина зробила помилку – це її право. Дайте їй зрозуміти, що так вимовляти те чи інше слово не правильно, і продемонструйте – як правильно. Але в жодному разі не робіть це з критикою. Так ви можете «відбити» у дитини будь-яке бажання навчатися. Це стосується й інших галузей як навчання, так і самого життя.  Для малюка навіть найменша, на ваш погляд, перемога – велике досягнення.
5. Заохочуйте! Дитина повинна розуміти, що вчити і використовувати англійську – весело. Гра, гра і ще раз гра – найкращий спосіб провести час корисно й цікаво.



    Існує велика кількість ігор, що допоможуть малечі опанувати ази іноземної мови. Можна грати як в колективі однолітків (у дитячому садочку, школі), так і вдома в парі з татом чи мамою.
    Для ефективнішого запам’ятовування дітям дошкільного віку рекомендуємо використання рухливих ігор. Зіграйте з малечею у просту й веселу гру «Freeze» (Застигнути). Просто просимо дитину побігати, але у момент, коли ми скажемо «Freeze», вона повинна застигнути у якійсь позі. Наша задача — розморозити її, відгадавши, у ролі кого він(а) застиг. Наприклад: «Are you a cat? - Yes, I am / No, I am not». Таким чином можна вивчити або повторити назви тварин (як свійських, так і диких).
    Вірте у свою дитину та підтримуйте її – і все вдасться!



Консультації практичного психолога