Види та склад кисневих коктейлів, механізм дії

 Кисневі коктейлі та пінки дають відмінний терапевтичний ефект:

  • Активізацію біохімічних і-біофізичних реакцій в організмі;
  • Підвищення імунітету;
  • Стабілізацію аеробного обміну;
  • Покращення реологічних якостей крові;
  • Нормалізацію діяльності серцево—судинної системи;
  • Відновлення іонної проникнення мембран клітини;
  • Дезинтоксикацію організма;
  • Покращення тканинного дихання та зниження гіпоксії тканин;
  • Стимуляцію регенеративних процесів и зниження запальних процесів;
  • Покращення коронарного та мозкового кровозабезпечення;
  • Відновлення структури слизової оболонки бронхів і нормалізацію функції зовнішнього дихання;
  • Зниження рівня молочної кислоти в м'язах;
  • Нормалізацію біохімічних показників.
Фітозбори разом з синглетно-кисневими коктейлями



В результаті їх використання відмічається наступний терапевтичний ефект:
  • нормалізація антиоксидантного статусу організму;
  • підвищення імунітету;
  • зменшення ризику інфекціювання організму;
  • покращення реологічних властивостей крові;
  • нормалізація діяльності серцево-судинної системи;
  • відновлення системи потенціалу мембран клітини, покращення роботи іонних каналів клітини.
Показники для використання сиглетно-кисневих сумішей:
  • захворювання бронхо-легеневої системи (бронхіальна астма, бронхіти);
  • захворювання серцево-судинної системи (ревматизм, гіпертонічна хвороба, серцева недостатність, недостатність кровообігу);
  • неврологічні хвороби (неврози, астенічні стани та ін.);
  • імунні захворювання;
  • порушення аеробного обміну.

ВИДИ ТА СКЛАД КИСНЕВИХ КОКЛЕЙЛІВ, МЕХАНІЗМ ДІЇ.
   Синглетно-киснева терапія є ефективним методом профілактики та лікування кисневої недостатності. Один зі способів її проведення — вживання дитиною спеціального насиченого синглетним киснем коктейлю.
  
Корисні синглетно-кисневі коктейлі для профілактики та лікування

   Синглетно-кисневий коктейль є напоєм, отриманим за допомогою збагачення синглетним киснем вітамінізованої суміші, приготовленої на основі невеликої кількості рослинних екстрактів, соків, різноманітних фруктових сиропів, настоянок трав.

Види та склад синглетно-кисневих коктейлів
   Усі лікувальні синглетно-кисневі коктейлі умовно можна поділити на дві групи: кисневі пінки та фітококтєйлі.
   Киснева пінка — це пінна маса, яка містить кисень з додаванням різноманітних сиропів чи соків. Своїм терапевтичним впливом пінки завдячують саме синглетному кисню, який, всотуючись у кров, сприятливо впливає на організм. Обов'язковою складовою такого синглетно-кисневого коктейлю є піноутворювальна речовина, яка дозволяє отримувати стійку піну та тривалий час утримує у собі кисень. Як піноутворювач можна використовувати:
  • екстракт кореня солодки (локриці);
  • яєчний білок;
  • спеціальні піноутворювальні речовини.
   Усі ці компоненти кисневої пінки є взаємозамінними, а іноді вони можуть комбінуватись. Зараз рецепти з використанням яєчного білка практично не використовують через можливу небезпеку сальмонельозу, поширеність серед дітей алергічних реакцій і обмежений строк зберігання.
   Піноутворювач, який використовують найчастіше, — це екстракт кореня солодки. Він також є лікувальним засобом, що застосовується у медицині як регулятор водно-сольового обміну організму (наприклад, у складі грудних зборів). Корінь солодки містить глюкозу, пектинові речовини, флавоноїди, гліциризин.
   Лікувальні фітококтейлі, ефект яких забезпечують лікарські рослини у вигляді настоянок, відварів та ін. Головне їх призначення — це профілактика патологічних станів, комплексне лікування та реабілітація хворих. Застосування фітококтейлів підвищує стійкість організму до несприятливого впливу довкілля, розширює адаптивні можливості та пришвидшує процеси відновлювання. Окрім настоянок і відварів успішно застосовують компоненти на основі рослинних екстрактів або сиропів. Це обумовлено тим, що немає потреби витрачати час на приготування відварів, крім того, до складу екстрактів (сиропів) вже входять смакові добавки.
   Шипшина, сухоцвіт (безсмертник), звіробій, валеріана, собача кропива — усі ці рослини (а також багато інших) здійснюють значний вплив на організм дитини та можуть входити до складу фітококтейлю.
   Залежно від властивостей лікарських рослин, що входять до складу коктейлю, синглетно-киснева терапія з використанням лікарських трав може застосовуватися для цілеспрямованої профілактики та комплексного лікування конкретних захворювань чи патологічних станів. Які саме трави та в якій кількості корисно додавати до синглетно-кисневого коктейлю дитини, визначить лікар.
   Поєднання лікувальних рослинних і вітамінних компонентів із синглетним киснем значно підвищує їх активність, посилюючи вплив на організм дитини. Також синглетно-кисневий фітококтейль може містити смакові добавки. Здебільшого це сиропи, що додають для поліпшення смаку.

Механізм дії синглетно-кисневого коктейлю
   Механізм дії синглетно-кисневого коктейлю полягає у тому, що кисень пересувається по травному тракту у стані піни і всотується. При цьому транспорт кисню у клітини здійснюється не тільки течією крові, але й через лімфу. Це дає змогу значно поліпшити постачання кисню до органів і тканин, в яких порушений кровообіг. При поглинанні кисню клітинами у них пришвидшуються біологічні процеси, поліпшуються мікроциркуляція та проникність мембран, посилюються окиснювально-відновлювальні процеси. При цьому спостерігається активізація кровообігу у слизовій оболонці кишкового тракту, що дозволяє компонентам коктейлю інтенсивніше і повніше надходити до організму та здійснювати лікувальний вплив.

Показання до вживання синглетно-кисневого коктейлю
   Через те, що однією з перших нестача кисню уражує ще не сформовану центральну нервову систему дитини, при гіпоксії можуть спостерігатися такі симптоми, як зниження працездатності й емоційного тонусу, порушення сну, різноманітні психоневрологічні розлади. Профілактичне застосування синглетно-кисневих коктейлів при цих станах дозволяє ліквідувати симптоми кисневої недостатності центральної нервової системи, що призводить до поліпшення її стану та нормалізації сну (сон стає більш глибоким, зменшується період засинання та рухової активності).
   Синглетно-кисневий коктейль незамінний при захворюваннях органів дихання, які є основним шляхом надходження кисню до організму. Навіть незначні порушення органів дихання призводять до появи гіпоксії, а, отже, і до зниження активності різноманітних органів і тканин, у тому числі відповідальних за імунітет дитини.
   Застосування синглетно-кисневих коктейлів у період бронхолегеневих захворювань задовольняє потреби органів і тканин у кисні. При цьому спостерігається посилення енергетичного метаболізму клітин, зокрема лімфоцитів (клітини імунної системи), що відбувається за рахунок більш інтенсивної роботи мітохондріального апарату та справляє позитивний вплив на імунітет і загальний стан хворої дитини. Крім того, екстракт кореня солодки, який входить до складу коктейлю як піноутворювач, здійснює додатковий відхаркувальний вплив.

Особливості підбору та приймання синглетно-кисневого коктейлю
   Перед застосуванням синглетно-кисневої терапії слід проконсультуватися у педіатра, який здійснить індивідуальний підбір компонентів залежно від фізіологічного стану й особливостей розвитку кожної дитини. Це дозволить використати лікувальні властивості синглетно-кисневого коктейлю максимально ефективно.
   Для отримання позитивного ефекту синглетно-кисневий коктейль потрібно приймати регулярно — один раз на день порціями від 100 до 200 мл залежно від віку дитини.
   Первісно синглетно-кисневий коктейль готували у санаторіях, профілакторіях і лікарнях. Однак використання балонів зі стисненим киснем при приготуванні коктейлів робили процедуру небезпечною та складною у застосуванні.
   Нині інтерес до синглетно-кисневих коктейлів відновився, бо для приготування синглетно-кисневих коктейлів і пінок у дошкільних закладах почали використовувати ефективне, безпечне й автономне сучасне обладнання українського виробника яке є у нашому закладі.




20:58
СИНГЛЕТНО-КИСНЕВА ТЕРАПІЯ. ВПЛИВ НА ДИТЯЧИЙ ОРГАНІЗМ, ПОКАЗАННЯ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ
Застосування синглетно-кисневої терапії у дошкільному закладі
Кисень — основний біогенний елемент, який входить до складу молекул усіх найважливіших структурних речовин клітин — білків, нуклеїнових кислот, вуглеводів, ліпідів, а також багатьох низькомолекулярних сполук. У кожній рослині чи тварині кисню набагато більше, ніж будь-якого іншого елемента (у середньому близько 65%]. м'язова тканина людини містить 16% кисню, кісткова — 28,5%. До організму кисень надходить в основному через органи дихання (вільний кисень) і з водою (зв'язаний кисень). Потреба організму у кисні визначається інтенсивністю обміну речовин, який залежить від маси та поверхні тіла, віку, статі людини, характеру харчування, зовнішніх умов тощо.
   Зараз населення великих міст змушене жити та працювати у складних екологічних умовах, насамперед, через нестачу кисню у повітрі. Особливо сильно його дефіцит впливає на дитячий організм, в якому швидкість метаболічних процесів, що потребують активної участі кисню, є значно вищою.
   Патологічний стан, який характеризується зниженим вмістом кисню у тканинах організму через його нестачу у повітрі, деякі хвороби й отруєння, називають - гіпоксією, або кисневою недостатністю. Гіпоксія відбивається на всіх органах і системах дитини, насамперед, на серці, легенях, головному мозку, печінці. Киснева недостатність також негативно впливає на роботу кровоносної системи, призводить до погіршення якості крові (знижується кількість гемоглобіну), погіршення стану імунітету, зниження активності м'язової тканини, а також збільшує навантаження на серце. У здорових дітей, які недостатньо перебувають на свіжому повітрі, ведуть малорухливий спосіб життя, також може розвинутись гіпоксичний синдром.

У пошуках способів профілактики гіпоксії
   Одним зі шляхів ліквідації кисневого голодування є інгаляція киснем. Введення його до організму таким шляхом сприяє нормалізації низки обмінних і рефлекторних процесів. Навіть незначне підвищення концентрації кисню у вдихуваному повітрі позитивно впливає на обмін і перекисне окиснення ліпідів у клітинних мембранах, збільшує насиченість артеріальної крові киснем, уповільнює дихання, зменшує кількість недоокиснених продуктів обміну: лактату, сечовини тощо.

Що таке синглетно-киснева терапія?
   Альтернативним методом антиоксидантного захисту є застосування синглетного кисню, запропоноване шведським вченим Ентоні Ван дер Валком з використанням спеціального апарата для проведення інгаляційної терапії та активації води. В активаторі апарата кисень, який міститься у повітрі, під дією жорсткого ультрафіолетового випромінювання перетворюється на синглетний кисень.
   Молекула кисню перебуває у синглетному стані обмежений час, після чого вона відновлюється до звичайного стану. Наукові дослідження показали, що вплив синглетного кисню на організм полягає в ініціації переважно ферментативних процесів з регуляцією окиснювально-відновлювальних процесів та прибиранням недоокиснених продуктів.
   У 1998 році київським науково-методичним центром «Медінтех» розроблено серію апаратів «МІТ» для синглетно-кисневої терапії (СКТ). Ця серія істотно подовжила строк «виживання» синглетного кисню, що має важливе значення для підвищення ефективності і синглетно-кисневої терапії.
   Це  було  досягнуто  завдяки  обробленню пароводяної суміші жорстким ультрафіолетом і подвійним турбовихровим магнітним й квазіла-зерним випромінюваннями. Виявилося, що таке оброблення не тільки збільшує кількість утворень синглетного кисню, а й істотно підвищує його стабільність більше ніж у п'ять разів.  Крім того, при цьому утворюється оксид азоту — універсальний регулятор фізіологічних та метаболічних процесів в організмі, якому надається особливе значення. Оксид азоту регулює тонус судин, справляє антиатерогенний, трофостимулюючий та нейропротекторний впливи тощо.

Способи проведення синглетно-кисневої терапії
Синглетно-киснева терапія здійснюється в один з таких способів:
  • вдихання синглетно-кисневої суміші (інгаляційний);
  • вживання синглетно-кисневої пінки;
  • вживання активованих та структурованих води і водних розчинів (наприклад, мінеральної води, фіточаїв тощо);
  • ополіскування рота або зрошування активованими настоянками, рідинами прямої кишки тощо.
Ефекти синглетно-кисневої терапії
Синглетно-киснева терапія при правильному застосуванні:
  • зменшує шкідливий вплив довколишнього середовища на організм дитини;
  • знижує втомлюваність; 
  • усуває синдром хронічної втоми та гіпоксію; 
  • поліпшує сон; 
  • активізує клітинний метаболізм; 
  • поліпшує стан серцево-судинної, травної, дихальної та нервової систем організму;
  • стимулює кровообіг серця та мозку; 
  • оптимізує рівень цукру у крові, підвищує гемоглобін; 
  • стимулює роботу імунної системи.
Показання та протипоказання до проведення синглетно-кисневої терапії
Застосування синглетно-кисневої терапії має враховувати фізіологічний стан дітей і довколишні умови та обумовлюватися конкретною метою. Такою метою може бути профілактика, оздоровлення чи лікування дітей у дошкільних, санаторно-курортних закладах, спортивних центрах. Доцільною синглетно-киснева терапія є і при несприятливій промисловій екологічній ситуації (вплив різних хімічних токсичних речовин, важких металів, оксидів азоту).

Показаннями до застосування СКТ є:

  • потреба загального оздоровлення організму;
  • гіпоксія;
  • захворювання серцево-судинної системи;
  • захворювання   органів   дихання   (пневмонії,   бронхіти, бронхіальна астма];
  • захворювання органів травлення (гастрит, уразкова хвороба, панкреатит, захворювання печінки та жовчовидільних шляхів, ентеріт, коліт, дисбіоз, лямбліоз, гельмінтоз); 
  • розбалансоване харчування (надлишок вуглеводів і дефіцит білків у раціоні, надмірно калорійне харчування, вживання насичених жирів, продуктів, збагачених холестерином); 
  • вживання продуктів з наявністю нітритів, нітратів, пестицидів, сполук свинцю, ртуті, кадмію;
  • інфекційно-токсичні процеси;
  • антигельмінтозна профілактика;
  • хронічний стрес (психоемоційні перевантаження, робота в екстремальних, несприятливих кліматичних умовах);
  • гіподинамія або, навпаки, фізичне перевантаження.
СКТ також може доповнювати фізіопроцедури, зокрема лазеротерапію, ультрафіолетове опромінювання крові.

Протипоказаннями до застовування СКТ є:
  • гострий напад бронхіальної астми;
  • жовчокам'яна хвороба;
  • астматичний статус; 
  • гіпертермія;
  • дихальна недостатність;
  • інтоксикація організму;
  • сечокам'яна хвороба;
  • виразкова хвороба;
  • алергічна реакція на окремі компоненти коктейлю чи пінки.